Нетримання сечі у жінок. Причини виникнення, особливості захворювання і методи лікування

Нетримання сечі у жінок у молодому віці зазвичай виникає після ускладнених пологів. Але найчастіше нетримання — це проблема літніх жінок. Під час клімаксу скорочується виробництво жіночих гормонів естрогенів, які відповідальні за еластичність тканин в організмі жінки, а також за зв'язковий і м'язовий апарат тазового дна. Через це погіршується тонус уретри, що призводить до мимовільного підтікання сечі при найменших навантаженнях, наприклад, при чханні або кашлі, не кажучи вже про підняття тягарів. Що ж робити?

Типи нетримання та їх особливості:

Нетримання сечі, або інконтиненція, як називають цей стан медики, ділиться на три типи за симптомами:

- стресове нетримання сечі. Нетримання виникає тільки при підвищенні внутрішньочеревного тиску, яке може викликати підняття тягарів, заняття спортом.

-статевий акт, і навіть такі незначні стреси, як чхання, кашель або сміх.

- ургентне нетримання сечі. Характеризується нестерпним позивом до сечовипускання, іноді жінка може не встигнути зреагувати. Що найдивніше, при цьому сечовий міхур може бути наповнений зовсім незначно.

- змішана форма нетримання, яка об'єднує симптоми першої та другої форми інконтиненції.

Який би тип нетримання не спостерігався, це завжди додаткове переживання для жінки, адже стрес — одна з головних причин патології. З цього замкнутого кола можна ходити дуже довго.

Причини виникнення нетримання сечі у жінок.

Хоча нетримання сечі у жінок може розвиватися з багатьох причин, значна частина з них пов'язана з нервовим напруженням і перевтомою. Важкі, травматичні пологи— одна з причин стресового нетримання. Травматизм пологів полягає не тільки в розривах м'яких тканин промежини, але й перерозтягненні м'язів тазового дна. Надмірна вага також є одним із провокуючих факторів розвитку стресового нетримання.

Гінекологічні операції— такі, як видалення кіст або пухлин на матці або яєчниках, також можуть у якості наслідків призводити до нетримання. Гормональні зміни у зв'язку з клімаксом. Послаблюється сфінктер через недостатню еластичність м'язів, які слабшають з віком у зв'язку з гормональними змінами.

Особливості жіночої анатомії. Відомо, що стресове нетримання зустрічається частіше у жінок, ніж у чоловіків. Це пов'язано з особливостями жіночої анатомії: сечовипускальний канал у жінок в довжину всього 3-4 см, тоді як у чоловіка він може досягати 24-30 см. У жінок сечовипускальний канал шириною 6-10 мм, тоді як у чоловіків — від 4 до 7 мм. Саме тому жінкам потрібні дуже міцні м'язи тазового дна, інакше через короткий і широкий сечовий канал сеча легко буде виливатися з сечового міхура.

Ургентне нетримання сечі. Цей стан може бути пов'язаним із синдромом гіперактивного сечового міхура або з синдромом нейрогенного сечового міхура. Непередбачена ситуація може статися навіть у випадку, коли жінка, знаючи свою особливість, свідомо обмежує кількість вживаної рідини. Цей тип нетримання сечі змушує жінку перебувати в безпосередній близькості від туалету (вона боїться відійти, тому що позиви трапляються із завидною регулярністю — як мінімум раз на півтора-дві години).

Причиною цього типу нетримання може бути неврологічна проблема:

-черепно-мозкова або травма хребта, також це може бути наслідком інсульту. Також причина може

-ховатися в сечостатевій інфекції, вилікувавши яку, жінка назавжди забуває про цю проблему.

-Змішане нетримання. Представляє собою поєднання ургентної та стресової інконтиненції.

Методи і способи лікування нетримання:

- Медикаментозні методи

- тренування сечового міхура

- вправи для зміцнення тазового дна

- фізіотерапія.

В Урологічному Центрі доктора Решетнікова Вам підберуть індивідуальний план лікування Вашої проблеми.