Трансуретральная мікрохвильова термотерапія (ТУМТ або ТUMT) або термотерапія - простий, амбулаторний метод, який дозволяє проводити лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ) або аденоми простати і хронічного простатиту (поза загостренням) практично без обмежень. Після 10 річного розвитку метод ТУМТ визнається урологічним світовою спільнотою як безпечний і ефективний метод лікування ДГПЗ і простатиту. Для проведення ТУМТ потрібне проведення всього однієї процедури, виконуваної амбулаторно. При цьому не потрібно використання загальної анестезії, а сам сеанс, що тривав спочатку близько однієї години, в даний час скорочений до 30 хвилин.

ТУМТ практично не має протипоказань і може застосовуватися для пацієнтів, яким за станом здоров'я відмовлено в хірургічному втручанні. При трансуретральной мікрохвильової термотерапії використовується змінне електромагнітне випромінювання, в поле якого іони і електричні диполі (молекули води) починають здійснювати коливальні рухи, тим самим підвищуючи температуру в клітинах. При відповідній експозиції певного рівня температур відбувається загибель клітини. Так при температурах понад 45 С некроз тканин залози утворюється за 1 годину; більш високі температури викличуть некроз швидше. Ступінь некрозу при ТУМТ залежить від рівнів температур, створених в простаті і часу їх експозиції в тканинах залози. Ці два параметри, що входять в рівняння закону загибелі клітин при тепловій дії, визначають рівні ефективності при використанні теплових методів лікування. Процес старіння у величезного числа чоловіків супроводжується різними захворюваннями простати.

За статистикою для пацієнтів старше 50 років доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ або просто ДГП) і рак простати зустрічаються значно частіше, ніж захворювання будь-яких інших органів. Кілька років тому єдиними способами лікування ДГП були: довічне застосування медикаментів або хірургічне втручання, хоча обидва ці методу лікування можуть бути ефективними, вони мають ряд серйозних незручностей. Медикаментозна терапія - деякі сучасні препарати здатні значно поліпшувати симптоматику і можуть розглядатися як ефективний вибір для багатьох чоловіків. Однак препарати тільки усувають ознаки і поліпшення є тимчасовим. Для частини же пацієнтів поліпшення буває незначним або взагалі не спостерігається. Застосування цих препаратів може мати такі побічні ефекти як імпотенція, головний біль, запаморочення, млявість. Пацієнт змушений приймати ці препарати постійно протягом життя і з часом вартість такого лікування стає величезною.

Хірургічні методи зазвичай дуже ефективні при лікуванні ДГП. Однак вони мають серйозні ризики, пов'язані з анестезією і час реабілітації пацієнта може бути досить довгим. При цьому пацієнт відчуває сильні післяопераційні болі, серйозний дискомфорт. Як ускладнень можуть спостерігатися: ТУР синдром, контрактура шийки сечового міхура, стриктура уретри, кровотечі, нетримання сечі, ретроградна еякуляція, імпотенція. І, хоча хірургічний метод на сьогоднішній день вважається найбільш ефективним методом лікування ДГП, - далеко не всім пацієнтам він показаний. Так як доброякісна гіперплазія передміхурової залози, як захворювання, властиве, в основному, людям похилого віку, то наявність супутніх серйозних соматичних захворювань обмежує застосування цього методу. Все це змушує шукати альтернативні хірургії мінімально інвазивні методи лікування ДГПЗ.

Серед багатьох нових та інноваційних мінімально інвазивних методів, трансуретральная мікрохвильова термотерапія urolog.pl.ua (ТУМТ або ТUMT) зарекомендувала себе як реальна альтернатива хірургії в лікуванні ДГП і інших захворювань простати. Основною перевагою методу, характерним для всіх пристроїв TUMT, є здатність надавати одночасне температурний вплив повністю на весь запланований обсяг, а не локально, як пропонують інші мінімально інвазивні методи (такі як трансуретральная абляція, сфокусований ультразвук високої енергії або інтерстиціальна лазерна терапія). Клінічно доведено, що останнє покоління ТУМТ має ефективність порівнянну з ТУР, як за суб'єктивною, так і з об'єктивних симптоматиці.

Як готуватися до ТУМТ - Слід припинити прийом препаратів, що розріджують кров. До них відносяться варфарин, а також аспірин і деякі інші нестероїдні протизапальні препарати (ібупрофен, напроксен). - Слід не їсти і не пити після вечері напередодні операції. - Приймати призначені препарати потрібно невеликим ковтком води.

Як проводиться ТУМТ

Процедура ТУМТ триває менше години. Зазвичай вона проводиться амбулаторно, тобто, Вам не потрібно залишатися в клініці, і в той же день Ви можете йти додому. Процедура проводиться під місцевою анестезією, і найчастіше під внутрішньовенної седацией - вона викликає сонливість, але Ви будете в свідомості. Під час ТУМТ лікар вводить в уретру тонкий зонд, на кінці якого є спеціальна антена.

Після процедури ТУМТ

Слід дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. - Не приймати препарати, що розріджують кров. - Уникати важкого фізичного навантаження протягом 3-5 днів. - Не займатися сексом поки не дозволить лікар. Зазвичай це становить 1-2 тижні. Протягом декількох днів або навіть тижнів може відзначатися прискорене сечовипускання і наявність невеликої кількості згустків крові в сечі (гематурія). Хворобливе сечовипускання може тривати кілька тижнів після ТУМТ. Протягом декількох днів після ТУМТ у пацієнта залишається уретральний катетер.

Результати ТУМТ

Трансуретральная мікрохвильова терапія urolog.pl.ua (ТУМТ) покращує сечовипускання у більшості пацієнтів. Ефект ТУМТ набагато більш виражений, ніж ефект медикаментозного лікування, але менш виражений, ніж ефект від хірургічного лікування (наприклад, ТУР). Деякі фахівці вважають трансуретральную мікрохвильову терапію кращим методом вибору серед наявних малоінвазивних методів лікування аденоми простати. Перш ніж Ви зможете побачити результати процедури ТУМТ може пройти кілька тижнів. Це пов'язано з тим, що потрібен певний час, поки зруйнована теплом тканину простати розсмокчеться.

Деяким пацієнтам з часом може знадобитися повторна процедура!