У вас проблеми з сечостатевою системою? Візит до уролога допоможе їх вирішити. Як підготуватися до урологічного огляду?

Урологія - галузь медицини, що вивчає все, що пов'язане з сечостатевою системою. При захворюваннях органів сечовидільної системи та нирок потрібні огляд та консультація лікаря уролога. Як проводиться первинний огляд уролога і як до нього підготуватися.

Підготовка до огляду уролога

Якщо мета вашого візиту - консультація, особливої ​​підготовки не потрібно. Якщо лікар призначить здачу аналізів, то до процедури необхідно підготуватися. Її проводять при наповненому сечовому міхурі, тому перед здачею аналізу пацієнтові необхідно утриматися від відвідування туалету. За дві доби перед візитом в лабораторію не повинно бути сексуальних контактів.

Для ректального обстеження, яке є частиною урологічного огляду, необхідно очистити кишечник за допомогою клізми. Робиться це вранці перед відвідуванням уролога. Під час огляду проводиться і обстеження статевих органів. Буде потрібно пройти ретельні гігієнічні процедури та одягнути чисту білизну.

Як проходить огляд

Спочатку проводиться бесіда, пацієнт розповідає про причини візиту, доктор вислуховує скарги, аналізує симптоми, вивчає медичну карту. Огляд у чоловіків і жінок проводиться методом пальпації. Пальцями рук обмацують статеві органи, область живота і нирки. Останні обстежують стоячи або в горизонтальному положенні, лежачи на кушетці.

В ході огляду чоловіків лікар обстежує:

 • мошонку, придатки,
 • сім'яні канатики з метою діагностики варикоцеле, грижі, гідроцеле, пухлин, гематоцеле та запалень;
 • статевий член;
 • пахові лімфовузли;
 • передміхурову залозу (консистенцію, наявність междольної борозенки, величину, рухливість слизової прямої кишки, наявність інфільтратів, узловатостей та інших ущільнень).

  Додаткові обстеження проводяться із застосуванням ультразвукових та лабораторних досліджень, інструментальної та ендоскопічної методик.

  Особливості огляду жінок

  При огляді жінок в деяких випадках використовується гінекологічне крісло. У ньому зручніше проводити огляд, щоб визначити стан сечового міхура і сечоводу. Одночасно діагностують статеві органи - сухість піхви і опущення матки. Ретельне обстеження допоможе встановити точний діагноз.

  Особливості огляду передміхурової залози у чоловіків

  У чоловіків проводиться ретельний огляд передміхурової залози (простати). Орган розташовується в малому тазу, поруч з прямою кишкою і сечовим міхуром. При огляді пацієнт приймає певну позу. Спираючись на кушетку, він нахиляється вперед і вниз. Промежина в процесі огляду повина бути максимально розслабленою.

  При гострому простатиті огляд передміхурової залози може супроводжуватися легкими, хворобливими відчуттями. Якщо орган здоровий, не запалений, біль не відчувається.